Ak ste sa napriek všetkým rizikám s tým spojenými rozhodli, že pre svoj projekt chcete angažovať mladého dizajnéra, zostáva jediná otázka – kde ho zobrať. U mladých web dizajnérov sa obvykle nemôžete spoliehať na to, že budú mať stovky či desiatky referencií. Mladého, dobou neopotrebovaného web dizajnéra vám nedohodí každý. Kde ich teda hľadať?

Vyskúšajte to na školách a kurzoch

Ak hľadáte naozaj to najčerstvejšie, mali by ste sa poobzerať v radách študentov a účastníkov kurzov grafického web dizajnu. Na Slovensku aj v Čechách existuje viacero špecializovaných škôl, kde sa nováčikovia pripravujú aj pre túto oblasť práce. Kurzov je obrovské množstvo.

Môžete sa obrátiť na lektorov, aby vám vytipovali zopár vhodných kandidátov, prípadne ponúknuť svoj projekt v rámci školy ako študentskú prácu. Mnoho škôl je naklonených rozumnej spolupráci. Za istú kompenzáciu pre školu môžete vyhlásiť študentskú súťaž na vytvorenie návrhu. Za relatívne málo peňazí tak môžete mať doslova tender na dodávku web dizajnu, kde si môžete z návrhov vyberať.

Hľadajte na webe

Web je pochopiteľne miestom, kde sa dá nájsť naozaj všetko. V tomto prípade sa však nespoliehajte len na výsledky vyhľadávania pre kľúčový výraz „Mladí slovenskí web dizajnéri“. Majte oči otvorené. Sledujte informácie v pätičkách stránok o ich autoroch, prípadne vyskúšajte šťastie na pracovných a projektových serveroch, ako je Profesia či Jaspravim.sk. A hoci mladí už na Facebook trochu zanevierajú, je to tiež jedna z ciest, ako v rôznych skupinách niečo schopné uloviť.

Čítajte pozorne v médiách – v správnych médiách

Mladí sa radi medzi sebou pochvália. Chápu medializáciu, je to pre nich istá forma výmeny skúseností. Viac než cesta k ďalším zákazkám. Preto by ste mali pozorne sledovať aj médiá. Ale tie správne. Zabudnite na mainstream ako Pravda, či SME. Musíte sa zamerať na tie, ktoré číta práve táto cieľová skupina – rôzne blogy, Sketcher, či youtubové videá. Často sa tam prezentujú – či už priamo v obsahu, alebo v diskusiách k danému materiálu.