Na Slovensku je veľké množstvo veľmi šikovných ľudí, a to bez rozdielu veku. Pokiaľ však ide o tak špecifickú oblasť ako je web design, môže byť voľba medzi nováčikom a ostrieľaným profíkom kľúčová. Rozhodnúť sa pre mladého dizajnéra má totiž mnoho svetlých stránok, ale aj tých temnejších. Aj toto sú faktory, ktoré by ste mali zvážiť, než sa rozhodnete zveriť svoj projekt nováčikovi v tejto oblasti.

Plus: Mladý web dizajnér bude (možno) lacnejší

Cena môže hrať v prospech takejto voľby. Môže, ale nemusí. Logika veci hovorí, že mladý človek potrebuje najmä naberať skúsenosti a že jeho cena bude o niečo nižšia, než u veľkých firiem, či skúsenejších kolegov. Nie je to vždy tak. Nové generácie, ktoré postupne osídľujú pracovný trh, sú niekedy o svojej hodnote tak presvedčené, že vás ich cenová ponuka doslova priklincuje do kresla.

Plus: Mladý web dizajnér bude mať na veci svieži pohľad

Práve preto, že nie je mladý grafik zaťažený konvenciami, príde často s riešeniami, ktoré sú veľmi netradičné. Mladí sa jednoducho neboja experimentovať. Zvlášť, ak sú vaše služby či tovar určené podobnej cieľovke, mali by ste túto voľbu zvážiť.

Mínus: Mladý web dizajnér vám môže skomplikovať vývoj

Experimenty sú fajn, čo sa vizuálneho riešenia týka, no niekedy znamenajú nočnú moru pre programátora, ktorý má vášmu projektu vdýchnuť život. Zvlášť, ak nemá grafik dostatok skúseností zo spolupráce s vývojom, môže to váš projekt hodne predĺžiť… A aj predražiť.

Mínus: Mladý web dizajnér nemusí byť vždy spoľahlivý

Je to vždy otázka osobnosti, no stačí si spomenúť na svoje priority a svoje fungovanie, keď vám bolo 20+, či dokonca -násť. Mladý človek niekedy jednoducho uletí. K tomuto veku to patrí. Mladí na istú dávku bláznivín majú plné právo. No ak sa vám web dizajnér v polovici projektu zbalí a odletí do Karibiku, lebo na to jednoducho dostal chuť, nie je to určite nič príjemné.