Zlé SEO návyky, ktoré vám škodia

Optimalizácia pre vyhľadávače nie je niečo, čo môžete urobiť. Je to niečo, čo musíte robiť. Kontinuálne a navždy. Mení sa správanie ľudí, menia sa postupy robotov, mení sa algorytmus vyhľadávačov. A vy sa tomu musíte prispôsobovať. Ak chcete udržať krok. Sú veci, ktoré sú už dávno prekonané, no vy sa im možno stále venujete. Zmeňte to a prestaňte si sami škodiť.

Opakujete stále jedno a to isté kľúčové slovo

Na stránke či v článku aj desať krát zopakujete kľúčové slovo, pre ktoré sa snažíte spraviť optimalizáciu. Ak z textu urobíte mínové pole kľúčových slov, nepomôže vám to. Túto taktiku indexery prehliadli už dávno. Rozumnejšie je inšpirovať sa priamo na Googli. Dajte vyhľadať kľúčové slovo a pozrite sa na alternatívy, ktoré k nemu vyhľadávač ponúka. Nájdete ich obvykle vypísané v dvoch stĺpcoch dole nad stránkovaním.

Publikujete príliš krátke články, uprednostňujete kvantitu nad kvalitou

Články do 1000 slov považuje Google za nedokonalé a povrchné. Preto ak chrlíte jeden krátky materiál za druhým v záujme masívneho zvýšenia počtu indexovaných stránok, budete sklamaní. Toto už dnes nefunguje. Dajte si na materiáloch záležať. Sú aj tak obľúbenejšie. Neverte fámam, že ľudia dlhé články nečítajú.

Publikujete nepravidelne

Ak je váš publikačný plán deravý ako noty na bubon, veľa šťastia na poli SEO s ním nenarobíte. Publikovať treba priebežne, stále a pravidelne. Aby vám začalo úsilie prinášať výsledky, mali by ste publikovať viac ako 16 článkov mesačne. Je to možno strašidelné, no je to tak. Nemusia sa z vás stať práve Aktuality, no radikálne zvýšenie počtu článkov na vašom blogu je to, čo vášmu blogu naozaj prospeje.

Kopírujete a duplikujete obsah

Nepomáhajte si však skratkami CTRL+C a CTRL+V. Kopírovanie článkov z cudzích webov je jednak trestné a stíhateľné za porušenie autorských práv a jednak vám nepomôže vyriešiť situáciu okolo optimalizácie pre web. Roboty ukladajú každý materiál vrátane informácií o tom, kedy bol vytvorený. Ak sa teda na vašom webe nájde kópia, budete penalizovaní.